Národní park Erawan

I přestože je národní park Erawan nejnavštěvovanější park v Thajsku a ikdyž byla zrovna neděle, vyrazili jsme se podívat na nejfotografovanější vodopád v zemi. Protentokrát jsme jako dopravní prostředek zvolili prskolety značky Honda o objemu celých 100 a 110 kubických centimetrů s poloautomatickou převodovkou a vydali se na 70 km dlouhou štreku.

Po zaplacení klasického farangovského poplatku 200 bahtů (cca. 100 kč) jsme se spolu s davem šli podívat na tu úžasnost. Ačkoli je vodopád uváděn jako celek o 7 stupních, nejedná se o nic jiného než o 7 jednotlivých malých, či o něco větších vodopádů.  Stupně se táhnou v délce 2,2 km a celá trasa tam a zpět nám zabrala slušné 3 hodiny. První tři stupně jsou v obležení piknikujících rodinek, děti řádí ve vodě a z korun stromů vše bedlivě sledují zákeřní opičáci, kteří čekají na jakoukoli příležitost, kdy neuvědomělý turista nechá nějakou tu věc bez dozoru.

Zpáteční cestu jsme si zpestřili zajížďkou k jednomu úseku „Železnice smrti“, konkrétně k místu, kdy trať vede na pilonech podle skály nad řekou. Popravdě řečeno,  je docela zázrakem, že při jízdě o den zpátky, tady v tomhle místě naše vyhlídková jízda, neskončila.

Před soumrakem jsme vrátili stroje a náš první soukromý fakultativní výlet byl u konce a nevyšel nijak draho, no posuďte sami: zapůjčení motocyklu 150 Bahtů za stroj + benzín za 200 Bahtů. Za celý den jsme najeli zhruba 200 km.

Comments are closed.