Surin – město, které patří slonům

Pokud chcete v Thajsku vidět co nejvíc slonů pěkně pohromadě, musíte se vypravit do Surinu, nejlépe pak třetí týden v listopadu, kdy se koná každoroční festival, kam se sjíždí manhůti (cvičitelé slonů) z blízkého i dalekého okolí. Jedná se samozřejmě o slony domestikované, někteří z nich se stále používají na práci, jiní slouží k pobavení turistů, další se pak využívají při různých slavnostech a ceremoniálech.
První chobotnatce jsme potkali už před vlakovým nádražím. Dále pak během dne se to slony ve městě doslova hemžilo. Jako první věc si musí každý člověk (a nejenom turista) zkusit slona nakrmit. Za 10 korun dostanete pytlík s dobrůtkama a než stačíte vložit do něj ruku, slon už tam dávno rejdí chobotem. A to nejen to, takový chytrý slon vám nejen ten pytlík podá ale potom i sám vyinkasuje poplatek a chobotem ho podá majiteli.

Další den nás na místním stadionu čekal festivalový program. Od 8 hodin jsme netrpělivě čekali na svých místech, až show začne. Celý program trval 2 a půl hodiny a sestával z 6 částí. Během nich se na ploše stadionu vystřídalo bezmála na 200 slonů, několik stovek tanečnic a tanečníků, koně atd. K vidění byl sloní fotbal, ukázka z bitvy, taneční vystoupení, sportovní disciplíny a jiné.

One Response to “Surin – město, které patří slonům”

  1. Burian Jiří napsal:

    tak jak se tam máte?