Na skok v Bangkoku

Po 6 hodinovém letu jsme vyběhli z Bangokského letiště a najednou … rána přes čumák. Věděli jsme, že tu bude celkem teplo (+- 30 st.), ale že navíc tak 80 % vlhkost, to jsme opravdu nečekali. Klimatizovaným public taxi jsme vpluli do Města Andělů.
Rozhodli jsme se tu aklimatizovat tak 2 dny a město jako takové si nechat až na konec.
Ubytovali jsme se v „turistické“ čtvrti, kde jinde, že? Ač se vám to nemusí líbit, je to asi jediné místo, kde se rozumně domluvíte, zjistíte další informace a ubytujete se za „rozumnou“ cenu.
Večer jsme ještě prozkoumali okolí, co říct, ze všech stran se na vás valí s různýma nabídkama: na jídlo, na masáže, na „jiný“ masáže (ty na které jezdí staří obtloustlí turisté ze západu), na nákup různých cetek …

Druhý den navštěvujeme budhistický chrám Wat Pho s ležícím Budhou a bloudíme v čínské čtvrti. Poté, co jsme celý den vdechovali exhalace z dopravy (Bangkok je nejvíce zamořené město na světě), jsme si večer spravili chuť několika koktejly z čerstvého ovoce. No nekup 0,5 l za 10 Kč.

Poslední den v Bangkoku jsme už jen relaxovali v jednom z nemnoha parků ve městě (Lumphini), kde vládla ospalá nálada, jedinou činnost vykazovali přítomní varani, kteří se měli stále na pozoru před Frantovým teleobjektivem.

One Response to “Na skok v Bangkoku”

  1. [...] Na prozkoumání toho nejzajímavějšího nám zbývaly 4 dny. Do tohoto času je nemožné vměstnat vše, co bychom chtěli vidět. Při první návštěvě jsme si odbyli nejstarší chrám ve městě Wat Pho s ležícím Budhou a největší místní park Lumphini. [...]