Proč zrovna Jemen?

To je dobrá otázka. Jemen je znám jako nebezpečná země se základnami Al Kajdy a nestabilními oblastmi po občanské válce v roce 1994. Je to země s minimem turistů, o to ale vřelejšími lidmi, fantastickou architekturou zapsanou do dědictví UNESCO, krásné hory … mé obavy o Jemenu úplně rozpýtlil až Pavel Kumpán, který tuto zemi má několikrát procestovanou a zamiloval si ji. Když se ho v rozhovoru ptali na to, že turisté mají obavy z cesty do Jemenu, krásně na to reagoval:

„Jestli má někdo obavy o svou bezpečnost, tak ať tam nejezdí. Dovolenou by si měl člověk užít a ne se při ní bát. Na druhou stranu nejlepším způsobem, jak se těch obav zbavit, je do Jemenu odjet.“ Rozhovor s Pavlem Kumpánem 22. 10. 2008

Takže jestli někajé obavy ještě máme, za 25 dní je šokovou léčbou zcela rozptýlíme :-)

Na návštěvu Jemenu nemáme zrovna nejvíc času, ale ty hlavní body zvládneme – tedy město Sanaa, nějakou kratší tůru v horách a hlavně se těšíme na ostrov Socotra – zrovna jsme ve stádiu vyřizování letenek na ostrov, jsou tam drobné komplikace s časem, ale určitě se to poddá.

Nezbývá než odpočítávat – za 25 dní vyrážíme.

Reakce na “Proč zrovna Jemen?”

 1. FrantaK napsal:

  Toz … at sa vam tam libi. A kdyby nahodou … na vykupne se urcite nejak slozime ;-)
  Zavidiiiiim …

 2. Petr Hoření napsal:

  Tak at se vse vydari, obavy nechte doma a uzijte si to.

  Vidim, ze vynechavate Hadramaut, ale zase zkousite Sokotru, jsem zvedavej na zazitky :). Ibb me moc nezaujal, to Taizz i Jibla stoji rozhodne za to.

  Drzim palce,
  Petr Horeni

Zanechej vzkaz