Pohori Haraz – kratke zastaveni na venkove

Jelikoz na Sokotru letime az za par dni, mame jeste trosku casu poznat pohori nejbilze Sanaa. Vybrali jsme si nejznamejsi vesnicku Manakhah a na dva dny zde zustali. V naddimenzovanem  hotelu jsme byli my a jeste jini dva Cesi, takze jsme meli vybornou prilezitost domluvit se na rozumne cene.

Prvni nas vylet smeroval do vesnicky Al Khutajb – cast cesty jsme sli pesky a byli jsme fascinovani vyhledy do okoli. Obcas sel proti nam nejaky zbloudily vesnican, tak jsme mohli overit smer nasi cesty. Pozdeji jsme sesli na silnici, kde nam behem chvilky zastavili dva motorkari a dopravili nas az do ciloveho mista, odkud se nam naskytl neuveritelny vyhled na okolni vesnice s terasovitymi policky. Nelitovali jsme, ze jsme vzali dalekohled – tazke Franto, dekujeme.

Pohori Haraz - terasovita policka s kavou a katem

Pohori Haraz - terasovita policka s kavou a katem

Nas druhy vylet smeroval do vesnicky Al Hajjarah – tam jsme jeli stopem a zpet pesky. Vesnice byla vybudovana jako pevnost s hradbami a jednou vstupni branou. Velkou cast vesnice vystaveli Zide v prvni polovine 13. stoleti. Uzkymi ulickami jsme se propletli az k domu jednoho z domorodcu, ktery nas pozval k sobe a nabidl nam caj. Cely dum je pouze pro jednu rodinu, ma 6 poschodi, prizemi je vyhrazeno pro dobytek. Ze strechy tohoto domu se nam podarilo vyfotit vesnici z vysky.

Haraz - ze strechy jednoho z domu

Haraz - ze strechy jednoho z domu

Haraz - horska vesnicka Al Hadzarah

Haraz - horska vesnicka Al Hadzarah

Haraz - mistni borci

Haraz - mistni borci

Reakce na “Pohori Haraz – kratke zastaveni na venkove”

 1. Pepa napsal:

  Srdečný pozdrav do Orientu. Nerad bych se mýlil, ale mám z příspěvků takový pocit, že se obavy nenaplnily… A to je dobře. Ať se Vám daří i nadále. BTW Yenyo, až se vrátíš, tak už do práce nechoď (na stejné místo…;-)

 2. Lenka napsal:

  Ahoj Věrko, zdravím Vás z jarního Brna. Krásně nám tady svítí sluníčko a všechno začíná rozkvétat. Až přiletíte, ani to tady nepoznáte:o)))
  A mám pro tebe jednu radostnou zprávu – v pátek 10.4.2009 nemusíš chodit do práce, celý podnik má ředitelské volno, takže si aspoň po náročné dovolené odpočineš. 14.4. po Velikonocích se na tebe všichni těšíme. Zdravím tebe i Honzu Lenka P.

 3. Verka napsal:

  Ahoj Leni,
  dekuji Ti za radostnou zpravu, mam chut prelozit letenku. Jsme na cestach uz 15 dni a prave me to zacina bavit.
  Prave jsme se vratili ze Sokotry do Sanaa – na Sokotre je uplny raj na Zemi. Take se na vas vsechny v utery tesim, povykladam zazitky.
  Pa Verka.

Zanechej vzkaz