Tabriz a Kandovan

Od sobotniho vecera si uzivame krasnych mist v Tabrizu a nemohli jsme opomenout navstevu Kandovanu.

Tabriz jako mesto ma velmi prijemnou atmosferu a pomerne prijemne podnebi. Lide jsou zde stejne mili jako vsude jinde, jen je tu znat vice zapadnich vlivu. Zeny jsou takove vice “odvazne” /casto satek stazeny az v pulce hlavy/, oblekani je takove modernejsi a casteji lze videt pary, jak se drzi za ruce. Je tu znat i zastoupeni azejbajdzanske mensiny – potkali jsme hodne svetlejsich typu lidi i tech, co maji svetlejsi vlasy, svetle az modre oci.

Modra mesita - vstupni portal

Modra mesita - vstupni portal

Nejvice nas zde oslovila Modra mesita, kterou bohuzel poznamenalo zemetreseni v 18. stoleti. V soucasne dobe je v rekonstrukci, ale je mozne ji navstivit. I tak je to naprosto uzasna stavba a uchvatnou vyzdobou, kterou postupne opravuju.

Modra mesita

Modra mesita

Bazar je velmi rozlehly, lze se v nem ztratit treba i na cely den, coz pro holky idealni, pro kluky nic moc. Zbozi nas moc neuchvatilo, myslime, ze jsou v jinych mestech lepsi bazary se zajimavejsim zbozim.

Vstupni brana do Patecni mesity nedaleko bazaru

Vstupni brana do Patecni mesity nedaleko bazaru

Bazar - prodej kobercu

Bazar - prodej kobercu

Do vesnicky Kandovan jsme si udelali vylet na jedno odpoledne / Bylo to ale malo, chce to aspon cely den./ Kdo byl v turecke Kapadokii, tak je to neco v tomto stylu, ale presto jine. Byli jsme tam zrovna v den svatku, a tudiz tam bylo velke mnozstvi iranskych turistu. Ale pozvani na caj a dough /neco jako kefirovy napoj/ od mile iranske rodinky v kandovanskem domecku jsme neodmitli.

Oslik a ...?

Oslik a ...?

Pohled na Kandovan

Pohled na Kandovan

Dnes, tj. utery 7. 7. 2009, vyrazime nocnim autobusem na jih do Hamadanu. Cesta ma trvat cca 12 hodin. V Hamadanu zustaneme tri dny.

Reakce na “Tabriz a Kandovan”

 1. Terka Kučerová napsal:

  Ahoj všichni,
  předčítám vaše cestovatelské zážitky celé rodině, všechny to moc zajímá. Musím říct, že vaše texty rozhodně člověka nalákají k cestě do Íránu. Je to tolik odlišné od běžných turistických cílů…
  Alčo, těším se, že nám pak v přípravném týdnu uděláš nějakou kratší :-) přednášku.
  Přeju další bezva zážitky Terka

 2. Sat-ilik napsal:

  Přeji vám všem dobrou cestu.