Qazvin a alamutská rallye

Zdravíme všechny z rozpáleného Qazvinu.

Z teheránskeho letiště jsme se přesunuli autobusem na západní terminál. Teherán na nás působí zvláštně. Nestali jsme se sice svědky nějakých nepokojů, ale všude je tu poměrně dost vojáků. Většina místních na nás kouká dost překvapivě.

Hned jsme chytli bus do Qazvinu, ve kterém jsme natvrdo usnuli.  Šofér to za nás ohlídal, tak jsme se nemuseli bát, že přejedeme… V qazvinském hotelu jsme se ubytovali na dvě noci a hned zalehli, abychom dohnali probdělou noc.

Odpoledne jsme vyrazili na prohlídku města, nějaké ty památky, bazar se super hadříky /dámy by byly nadšeny/ a mešity. Jedna byla obzvlástě excelentní a úžasná – zrcadlově-sklíčková výzdoba – nepopsatelná a nevy nadhera!!! Íránci jsou naprosto v pohodě, není znát, že by se tu něco dělo. Jsou stejně úžasní, jak před dvěma roky.

Mesita v Qazvinu

Mešita v Qazvinu

DSC00896

Mesita s prekrasnou zrcadlovou vyzdobou

Mešita s překrásnou zrcadlovou výzdobou

Dneska jsme zažili pravou alamutskou rallye – návštěva alamutského údolí a jeho hradů. Náš taximan a průvodce v jednom je asi bývalý vášnivý závodník. To byla panečku jízda! Provedl nás po dvou bývalých hradech (jde spíše o zbytky hradů). Pak nás vzal k rodině svých známých na oběd a na závěr na obhlídku jezera, kterou si vyžádal Pepa :-) . Bylo to super, jen nás dost honil – jeho neustálé “Go, go” nám ještě teď zní v ušich. Pěkně nás vyřídil – děda jeden čipernej!!! Ale myslím, že sám sebe také. :-)

Zítra vyrážíme do Rashtu a vesničky Masuleh.

Aktuální počasí: horko a slunečno!

Reakce na “Qazvin a alamutská rallye”

 1. Libor napsal:

  Zdarec, trampoty s vašimi mobilními čísly jsem řešil s operátorem. Informace má Alča na mailu na seznamu…

 2. Katka napsal:

  Ahojky cestovatele a cestovatelky,
  uživejte pěkného počasí, u nás je pod mrakem a bouřky, exotiky a milých lidí. Opatrujte se a těším se na další zprávičky Katka

 3. frantaK napsal:

  jeje, zavidim, ze si uz tak pekne uzivate. ja dovolenou zatim resim, jeste stale nevim kam….
  prozivejte, zaznamenavejte pisemne a obrazem, at z toho my potom taky neco mame ;-)

 4. Lída napsal:

  Hola hej, zdravíme:-) Pejsci jsou v pořádku. Dnes jsem jim dala zabrat, vytáhla jsem je na tůru na Rovninu. Večer zbaštily celou porci…:-) A obě hezky poslouchaly…Kromě pár vyhrabaných míst po zahradě – žádné škody zatím nejsou:-) Mějte se hezky…Lída (Libor, Tarušák a Zuzík)

 5. Táta napsal:

  Ahojky ,tak vás se zajmem sledujeme užívejte si to tam a napište už něco nového.Maruška jde 8 už do té nemocnice .Držte pěstičky ahoj!

 6. Terka Kučerová napsal:

  Ahoj všichni,
  přeju vám, ať stihnete navštívit všechna zajímavá místa, co jste si naplánovali. Počasí máte krásné letní, snad jsou evropské opalovací krémy dostatečně účinné :-)
  Těším se, až přibudou nějaké fotky.
  Hezký zbytek dne Terka

 7. Petra Jahodová napsal:

  Ahoj, tak si to tam užijte a až se vrátíte, doufám, že mi ukážete fotečky. Hodně štěstí a krásné dny!!