Archive for Říjen, 2007

Tréninkový předodjezdový výjezd na Ojos [čti ochoz]

Středa, Říjen 31st, 2007

Před nedávnem se výrobci jeepu Wrangler Unlimited podařila neuvěřitelná věc – jejich jeepy vystoupaly do nadmořské výšky 6646 m n. m. na úpatí nejvyšší sopky světa – na Ojos del Salado a dosáhli tak světového rekordu. Výprava zůstala zhruba 250 m pod vrcholem.

Úderné četě naší expedice se podařil tento úctyhodný výkon snadno překonat a dosáhnout tak nového světového rekordu. Ojos byl zdolán 31.10.2007 8:45 středoevropského času a to díky výtečnému vozu Renault Megane, který tak snadno potupil předražené americké vozy Jeep Wrangler Unlimited. Děkujeme timto plukovníku v záloze za zapůjčení výbavy :o)

Ochoz del Salado

Čile vpřed Yenya a ‘prostě’ Franta den před odjezdem!

Chilý song

Čtvrtek, Říjen 25th, 2007

Komu by chyběly nějaké souvislosti ke vzniku tohoto textu, nechť “vpředne” sem.

Chilý song

Tož sedím si takhle jednou u piva,
přijde gringo a hned zkraje mi povídá,
hola amigo, teď je ta správná chvíle,
zajet se podívat do ty slavný Chile.

Zobrazit celý text »

Chilá (v)před/cestovní horečka

Čtvrtek, Říjen 25th, 2007

Nervozita! Každý se s ní zná, každý ji zažil, někteří si ji nepřipouští, u každého se projevuje jinak. Jedno je ale jisté, ať už vědomě nebo ne, každý se před ní snaží nějakým způsobem , když už ne přímo proti ní bojovat, alespoň bránit.

Zobrazit celý text »

Welcome

Neděle, Říjen 14th, 2007
  • czech
  • english

Welcome to our webpage about the expedition to Chile. We made it before our tour this time to be able to put in information about our location and what we’ve seen according to possibilities of our access to the Internet connection. It’s mainly for our friends and families but other “inquisitive ones” are welcome as well :-)

The web is made in the form of blogs for us to write contributions more easily and for you to write comments and greetings too….don’t hesitate and write a couple of words at least :-)

Jak jsme kupovali letenky

Pátek, Říjen 12th, 2007

Asi půl roku před plánovaným termínem naší cesty jsme začali intenzivněji hledat na internetu co nejlevnější letenky. Protože ceny letenek se mění téměř ze dne na den, tak jsme ceny kontrolovali už i dříve, ale řekli jsme si že nejpozději toho půl roku před odletem je koupíme, pak už jsou většinou dražší.

Jako základ na vyhledání optimální ceny letenky se nám osvědčil výtečný server www.kayak.co.uk kde jsme ceny často kontrolovali. Na českých stránkách (Student Agency, Letuska apod.) vycházela cena cca minimálně 33tis Kč často i více, ale pomocí Kayaku jsme vyhledali letenky společnosti LAN Airline za cca 22tis Kč. Žel než jsme se rozhoupali, šly ceny zase nahoru, ale když se přiblížily na námi akceptovatelnou cenu, začali jsme jednat.

Se Student Agency jsme si dohodli zakoupení letenek. Nejdříve nám chtěli prodat letenky své, ale po troše nátlaku a dodání přesných čísel letu nám ochotně prodali přesně let, který jsme si pomocí Kayaku našli. Včetně pojištění letenek (zdravotní důvody) a poplatku pro Student Agency (750 Kč/letenku) nás cena zpáteční letenky vyšla na pěkných 27tis Kč.

Důležité je neusnout na vavřínech a s prodejcem letenek být stále v kontaktu. Jednu chvíli to vypadalo, že nás pošlou zpět domů o den dříve, ale po troše vyjednávání nám SA našlo náhradní let, takže pořádně oslavíme Silvestra v Santiagu a máme pak skoro celý den na vystřízlivění, protože poletíme 1.1. pozdě odpoledne, alespoň zatím to tak vypadá. Každopádně jsme stále ve střehu a naše lety neustále kontrolujeme :-)

Jestli se nic nezmění, tak za 14 dní letíme – super !!!