Araukariovy park plny tarantuli

Tuto lahudku jsme si nechavali az na uplny konec cesty. Araukarie (blahocet chilsky) jsme objevili v Puconu a od te doby jsme se tesili, az je zhledneme v jejich prirozenem prostredi. Mimochodem se jedna o chilsky narodni strom. Krome Chile a Argentiny se nachazi jeste v Australii. Podivat jsme se na ne byli v Narodnim parku Nahuelbuta (ackoli jsme puvodne planovali jiny park) u Angolu.

Samotny park je pomerne maly, malo navstevovany, o to ale hezci a kouzelnejsi. Pruvodcem nam byl stary vyslouzily spravce parku (Konafak), u ktereho jsme znovu ozivili, jiz davno v lesich zapomenuty, kemp. Podnikli jsme celodenni vylet na vyhlidku, z ktere je videt, pokud pocasi dovoli, od And az k mori (zhruba 400 km).

Vysekana cesta vedla hustym smisenym pralesem, kde na nas tu a tam vybehla tu mensi, tu vetsi chlupata anjara (tarantule).

A tak jak jsme nasi expedici odstartovali v parku La Campana, tento park byl jejim dustojnym zakoncenim.Palmy vystridaly araukarie, tarantule vystridaly jine tarantule, jen to vareni na ohni zustalo. Vsechno dobre, konec dobre.

6 Responses to “Araukariovy park plny tarantuli”

 1. El says:

  Ty tarantule či jiné mršky, to by mě asi zničilo, brrrr!! :-0

 2. Zdenka says:

  Tarantule – fuj, jde mi mráz po zádech.

 3. Peťa says:

  Fuuuuuuuuuuuuuuuuuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jste mi udělali schválně ;-) musela jsem si dát přestávku, abych to mohla dočíst. Brrrrrr… Jani, jak jsi to přežila? Jdu se ještě radši pokochat tučňáčkama… a kopnout do sebe něco ostřejšího….

 4. Eva a Zdenek says:

  Zdravíme Vás a přejeme všem veselého Silvestra v nezvyklém počasí. Před cestou domů neopomeňte důkladně vytřepat batohy, ať zase nedovezete nějakou tropickou havěť, třeba tarantuli. Pavouček z Bulharska nám stačil. Honili jsme ho po bytě 2 dny a pletl pěkně silné sítě. Budem na Vás o půlnočním přípitku vzpomínat.

 5. Mama a Pavel says:

  Zdravíme Vás krásného Silvestra hodně zdraví v Novém roce a uspěšný návrat návrat domů.

 6. boro a zuzu says:

  ahoj Sorry ze tak neskoro ale nedalo se.

  Tak my vam prajeme vsetko dobre do toho roku 2008 hodne zdravia,stastia,lasky,krasnych fotecek a zazitkou a tesime na skory navrat!!!

  praju Boris a Zuzu Chile Vpred!!!!!!