Narodni park Azucar

Po depresi z Pichasky jsme dukladne proverili dalsi park, ktery nam mel zvednout naladu a ukazat Chile v nejlepsi krase. Do vesnicky jsme se dostali s dalsimi tremi turisty minibusem zdejsiho typka, ktery jako jediny provozuje dopravu do kempu (asi) jeho brachy a hned kolem poledniho jsme vyrazili s morskym vlkem a lodnim kucharem na vylet k ostrovu Los Pinguinos.
Tucnaci na tucnacim ostrove
Vylet nemel opravdu chybu, trval sice jen necele 2 hodiny, ale videli na vlastni oci male tucnaky a blbnouci tulene, byli jsme opravdu sokovani. Kolem neustale poletovali pelikani, kormorani, rackove a dalsi potvory.
Odpoledni koupel v Tichem Pacifckem Oceanu (TPO) mela tyto obeti:

 • Jenik male utonul a po te se pripalil.
 • Jana se take pekne prismahla, ale pry je to v normalu.
 • Jakmile Jenik uvidel na plazi vyvrhle meduzy, uz do vody nevlezl.
 • Jediny Franta prezil (tento den) bez uhony, protoze se opaloval v cepici a zcela oblecen.
 • Roman na vzniklou situaci reagoval zodpovedne, pali ho to jen trochu, a to i na jinych mistech :-)

Navecer nam otevreli hajzliky a sprchy, nafasovali jsme 20 litovy kanistr pitne vody, polinka, abysme si mohli uvarit (stale nam nefunguje nas benzinovy varic !!!). Pak nas Jenik pozval na veceri do zavrene rybarny, takze nezbylo nez, aby opet nase kucharka neco specialniho vykouzlila.

Opet brzy rano, hned po te co vykouklo z mraku slunce (po 10h) jsme vyrazili na vyhlidku vzdalenou 10 km a tu jsme akorat na obed dobili. K obedu se pripojily 3 poustni lisky – maji rady banany a susenky – Franta si mysli, ze maji rady uplne vsechno … Vyhled stal opravdu za to – toz posudte sami … Z udajnych 20ti druhu kaktusu jsme nenasli zhruba 13 druhu a z doternych lam ani jednu. Ale i tak hodnotime vylet za velice zdarily.
Vyhled na ostrov s tucnaky a okoli

3 Responses to “Narodni park Azucar”

 1. Peťa says:

  Teda, tučňáčci jsou nádherný!!! A že s vámi i zapózovali na fotce :-)))))) Fakt nádhera, Viki zdraví cestovatele a speciálně strejdu “Omana” :-) Mějte se moc hezky, těším se na pokračování.
  p.s. Neprovokujte se spálením, ju? ;-)

 2. Zdenka says:

  Ahojky všichni, opravdu se spálením neprovokujte. U nás cca 15 cm sněhu, stále sněží a vyrážíme bobovat. Kluci se děsně těší, už jsou v plné polní :-), teda kombinézové, rukavicové, čepicové a sněhulové…… sv. Martin opravdu nezklamal. Jani, tučňáci dobrý? Odpovídá to Tvým představám? Tak trochu Vám všem závidím. Mějte se báječně a určitě chceme více foto, ať máme na co koukat.

 3. Zdravíme cestovatelé! Průběh cesty sledujeme a držíme palce, ať vše vyjde. Ve skříni mi úplně nadskakujou pohorky, jak by taky hned zas někam jely a šlapaly, když čtu ty vaše super zprávičky…
  Takže speciální pozdrav pro Honzu a cestování a a Chile zdar!