Chilá (v)před/cestovní horečka

Nervozita! Každý se s ní zná, každý ji zažil, někteří si ji nepřipouští, u každého se projevuje jinak. Jedno je ale jisté, ať už vědomě nebo ne, každý se před ní snaží nějakým způsobem , když už ne přímo proti ní bojovat, alespoň bránit.

A co teprva ta cestovní. Znáte to, ten červíček pochybností, jak vše zvládnu, co mě ještě chybí vyřídit, mám vše co potřebuji, jsem opravdu připraven?

Jeden z Murphyho zákonů pro tuto situaci by mohl znít: “Nezáleží na tom, jak dlouho dopředu začneme věci plánovat, na konci se vždy jede až nadoraz!”.

Nemá smysl si namlouvat, že příště to bude lepší, nebude! Přijde zas! Nervozita!

A jak jsem už zmiňoval, každý jedinec se jí brání svým vlastním způsobem.Někteří nakupují všechny možné a nemožné věci, které se budou určitě hodit (třeba já), jiní se snaží v práci na poslední chvíli dokončit všechny úkoly, aby kolegové měli o starost míň (taky já), další navštěvují své přátele, zejména ty, na které neměli po celý rok čas (zas já) a tak by šlo pokračovat dál.

Mojí specialitou, a ti co mě znají to jistě nepřekvapí, je vymýšlení a přemítání nad různými katastrofickými situacemi, které nás mohou v dané zemi potkat. A když se k tomu přidá ždibíček (opravdu malinkatý) z teho básnického střeva, může vzniknout třeba něco takového:

Chilý song…

Naštěstí se na našich cestách nikdy nic “nepěkného” nestalo, takže je jisté, že i teď tomu nebude jinak.

A jak vy se vyrovnavate s nervozitou?

Comments are closed.