Jak jsme kupovali letenky

Asi půl roku před plánovaným termínem naší cesty jsme začali intenzivněji hledat na internetu co nejlevnější letenky. Protože ceny letenek se mění téměř ze dne na den, tak jsme ceny kontrolovali už i dříve, ale řekli jsme si že nejpozději toho půl roku před odletem je koupíme, pak už jsou většinou dražší.

Jako základ na vyhledání optimální ceny letenky se nám osvědčil výtečný server www.kayak.co.uk kde jsme ceny často kontrolovali. Na českých stránkách (Student Agency, Letuska apod.) vycházela cena cca minimálně 33tis Kč často i více, ale pomocí Kayaku jsme vyhledali letenky společnosti LAN Airline za cca 22tis Kč. Žel než jsme se rozhoupali, šly ceny zase nahoru, ale když se přiblížily na námi akceptovatelnou cenu, začali jsme jednat.

Se Student Agency jsme si dohodli zakoupení letenek. Nejdříve nám chtěli prodat letenky své, ale po troše nátlaku a dodání přesných čísel letu nám ochotně prodali přesně let, který jsme si pomocí Kayaku našli. Včetně pojištění letenek (zdravotní důvody) a poplatku pro Student Agency (750 Kč/letenku) nás cena zpáteční letenky vyšla na pěkných 27tis Kč.

Důležité je neusnout na vavřínech a s prodejcem letenek být stále v kontaktu. Jednu chvíli to vypadalo, že nás pošlou zpět domů o den dříve, ale po troše vyjednávání nám SA našlo náhradní let, takže pořádně oslavíme Silvestra v Santiagu a máme pak skoro celý den na vystřízlivění, protože poletíme 1.1. pozdě odpoledne, alespoň zatím to tak vypadá. Každopádně jsme stále ve střehu a naše lety neustále kontrolujeme :-)

Jestli se nic nezmění, tak za 14 dní letíme – super !!!

6 Responses to “Jak jsme kupovali letenky”

  1. Roman says:

    No on se Honza bál napsat přesně jak to se SA bylo, ale já to sem stejně aspoň stručně napíšu ;-)
    Až když jsme sami došli do SA, tak nám jen tak mimochodem oznámili, že nám posunuli zpáteční let o den dřív na 31. 12., to ale nebylo jisté tak nám prý dají vědět, hned jak to zjistí. Když se měsíc nikdo neozýval, tak jsme jim psali emaily a taky nic, až asi na druhý telefonát se nám podařilo s nimi spojit. Slečna ze SA, která s Honzou vlastně pokaždé jednala, nám ale stejně řekla že zatím nic nezjistila…! No dva měsíce před odletem jsme nevěděli jestli a kdy se vlastně vrátíme… tak jme napsali email přímo panu Jančurovi (majiteli SA)… a světe div se asi za 2 hodiny Honzovi slečna volala, že poletíme v ten původní termín 1. 1., ale protože nebylo volno v ekonomické třídě tak prý poletíme gratis v business třídě. To je zajímavé jak to najednou šlo ;-)
    Tak to je aspoň tak stručně popsané to Honzovo “po troše vyjednávání” ;-)

  2. Krakowian says:

    No panecku, to je ale parada. Ano ano, v dnesni dobe se musi vyjednavat, a to neunavne, stale trvat na svych pozadavcich a nenechat se odradit! Tak jo, jdu hledat nejake odberatele seminek v Chille, abych mohl letet s vama jako na sluzebku :))

  3. Roman says:

    No ještě pořád máš čas nám domluvit ten sponzoring, my vám naoplátku zasadíme ty vaše semínka v nejsušší poušti světa a když vyklíčí tak nejenže to bude zázrak, ale budete mít takovou reklamu, že je nebudete stíhat produkovat ;-) …. samozřejmě na procentech z prodeje bysme se domluvili až potom :-)

  4. Krakowian says:

    No joooo, kdyz my jsme kdysi byli na kongrese v Chille (s vyletem na velikonocni ostrovy), ale oni nam tam rekli, ze tam nic neporoste :-/

  5. Yenya says:

    Vidim v dali zelenou poust – zazrak – sever Chile okupuji tisice turistu, kazdy to chce videt na vlastni oci … az dosud neznama semenarska firma je zasypana tisice objednavkama z celeho sveta, soucasny personal semena nestaci produkovat, musi najmout dalsi brigadniky, rozrustaji se, stavaji se nejznamejsi semenarskou firmou na svete. A to jen diky nejen dusevni podpore jiste chilske expedice ;o) Dekujeme, jste uzasni, bez vas bychom to nedokazali …

  6. MoravoSeed spol. s r. o. says:

    :-))) wow …. tak to je bomba!!!!! Prece jen dnes na odpolednim jednani s sefem zminim vyznam a nadcasovost Chilske expedice :-D