2007/Podzim


Přihlášen yenya
Editace údajů Odhlásit se

AUTO DO HOR

Dva vozy Jeep Wrangler Unlimited vystoupaly do nadmořské výšky 6646 m n. m. na úpatí sopky Ojos del Salado. To je největší výška, do níž kdy vyjel standardní čtyřdveřový čtyřmístný vůz. Tento výkon byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Stalo se tak sedmdesát let poté, co první člověk vystoupal na vrchol sopky Ojos del Salado (6892 m n. m.) v Chile.

 

 Šplhající Wrangler

 

 Dva vozy Jeep Wrangler Unlimited vystoupaly do nadmořské výšky 6646 m n. m. na úpatí sopky Ojos del Salado. To je největší výška, do níž kdy vyjel standardní čtyřdveřový čtyřmístný vůz. Tento výkon byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Stalo se tak sedmdesát let poté, co první člověk vystoupal na vrchol sopky  Ojos del Salado (6892 m n. m.) v Chile.

 

„Byla to výzva, která odlišila vůz Jeep Wrangler Unlimited od ostatních terénních automobilů. Nejednalo se totiž pouze o extrémní terénní cestu, ale i o dokonalou zkoušku pro motor, podvozek a celkovou kvalitu našeho produktu. Jsme hrdi na to, že právě náš vůz byl první, který v těchto náročných podmínkách obstál,“ řekl Thomas Hausch, viceprezident International Sales Chrysler Group.

 

Standardní vybavení, vynikající výsledky

Během cesty se celý tým potýkal s větry se silou hurikánu, teplotami klesajícími až na minus 30 stupňů Celsia, řídkým vzduchem, přejezdy ledovců, obrovských kamenů a sopečného písku. Nejnáročnější byla poslední část cesty. Jednalo se o přejezd ledovce, který byl tak kluzký, že pro jeho překonání obyčejnou chůzí bylo potřeba použít mačky. Automobil byl vybaven naostřenými sněhovými řetězy. V tomto místě motor spolu s pneumatikami ukázaly své skutečné limity.
 

 

Po překonání ledovce dosáhl tým výšky 6500 metrů, která byla cílem expedice. Výstup ale pokračoval dál do míst, kde ještě nikdy nikdo s automobilem nejel. „Neuvěřitelné, fantastické, fenomenální,“ tak popisoval Jaschke své pocity skončení akce.

 

Jeep Wrangler Unlimited ctí svým ryzím charakterem klasický Wrangler, nicméně svojí praktičností se otevírá i pro další skupiny zákazníků. Na trzích mimo severní Ameriku je v nabídce také turbodiesel 2,8 l se vstřikováním common-rail, který doplňuje nový zážehový motor V6 o objemu 3,8 l. Wrangler se prodává s levo- i pravostranným řízením. Specifickými vlastnostmi tohoto modelu jsou tuhé nápravy, vyjímatelné dveře, zvenku viditelné panty, vpřed sklopné čelní sklo a inovativní střecha s vyjímatelnými panely.

 

 

Hodnocení: 1  |  2  |  3  |  4  |  5
Dnes je 31. 10. 2007
Svátek má Štěpánka, zítra Felix
5.srpen 2007
Vážení čtenáři, z důvodu zvyšování kvality našich služeb došlo ke změně dosavadního redakčního systému na nový. Z bezpečnostního důvodu byla vygenerována nová hesla. Vzhledem k velkému počtu našich registrovaných …
13.září 2007
Redakce magazínu Everest vyhlašuje 1.ročník fotosoutěže. Vyhrajte skvělou videokameru Panasonic SDR-S10 a další skvělé ceny.